O nas

Za początek rozwoju broni palnej powszechnie uważa się wiek XIV, gdy rozwój techniki pozwolił wykorzystać wynalazek prochu strzelniczego jako materiału miotającego do wyrzucania pocisków.

Choć najbardziej popularne repliki broni to wciąż nowoczesny sprzęt, jaki jest na wyposażeniu różnych armii świata, to jednak podsycane przez kino i seriale zainteresowanie II wojną światową również nie pozostaje bez echa.

Coraz częściej pojawiają się pytania o repliki i akcesoria będące na wyposażeniu wojsk walczacych na frontach tej wojny. Pojawiły się grupy specjalizujące się w łączeniu rekonstrukcji historycznych z grami taktycznymi. W ślad za tym idą zloty i większe imprezy, na których uczestnicy mogą się wymieniać doświadczeniami.

Oczywiście oprócz wyposażenia z epoki najbardziej poszukiwanymi przedmiotami są modele broni, które muszą pasować do oddziałów odtwarzanych przez daną grupę.

Stolarstwem zajmuję się od ponad 25 lat. Zawsze lubiłem wyzwania związane z wykonywaniem jakichś skomplikowanych rzeczy.

Przygodę z replikami broni palnej z drewna rozpocząłem w 2016r. a moim pierwszym produktem był karabin Mannlicher. Później doszły inne modele. Jeden z moich wyrobów, właśnie replika karabinu typu Mannlicher, znajduje się w Muzeum w Skierniewicach. Teraz produkuję różnego typu repliki broni w skali 1:1 zgodnie z wymiarem i detalami. Wykonuję również różnego rodzaju repliki min przeciwczołgowych, granatów.

W produkcji replik wykorzystuję różnego rodzaju drewna, każdy gatunek jest inny w obróbce, gdyż poszczególne elementy replik wymagają toczenia lub rzeźbienia. Niektóre części składowe, których nie mogę wykonać z drewna są wykonywane z metalu. Detale tj. zamki czy kolby są ruchome w zależności od rodzaju broni.

Aby prawidłowo wykonać daną replikę korzystam z pomocy kolekcjonerów oraz różnego rodzaju wydawnictw związanych z militariami.

Po wykonaniu egzemplarza zawsze mam satysfakcję, że produkt wygląda jak oryginał, tyle że nie potrafi wystrzelić. Taką replikę każdy może sobie zamówić aby mieć ozdobę w domu lub użyć jako rekwizytu do robienia zdjęć lub do wykonania różnych inscenizacji.

Sądzę, że moje wyroby spotkają się z zainteresowaniem ze strony indywidualnych klientów jak również grup rekonstrukcyjnych.

Serdecznie zapraszam do odwiedzania mojej strony.

UWAGA! Replika ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Replika nie jest bronią lub jej przeróbką - jako imitacja może być kupowana bez zezwoleń. 

Skontaktuj się z nami